КОНЦЕПЦІЯ

Культурно-просвітницьке Товариство "Опір Західної України" в Празі (Чеська Республіка) засноване з ініціативи його сталого від 2013-го року керівника (очільника) Мґр. Олега Павліва з метою збереження та популяризації української історії, культури і літератури в Україні, Європі та в цілому світі загалом, в Чеській Республіці передусім.

АБРЕВІАТУРА

Для абревіатури ми використовуємо стислу назву Товариство "ОЗУ" в Празі (ЧР)

СТАТУТ

Загальні положення:

 

Тимчасовими, постійними та почесними членами Товариства "ОЗУ" в Празі (ЧР) можуть стати громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які досягли 18-річного віку, які не мають судимості і не є членами політичних партій в Україні, в Чеській Республіці, як і в будь-якій іншій країні світу і які володіють хоча б однією з перелічених мов: українська, білоруська, російська, чеська, словацька, польська.

Рішення про тимчасове та постійне членство в Товаристві "ОЗУ" в Празі (ЧР) приймається шляхом голосування та обговорення Виконавчим комітетом (до складу якого входять почесні члени та керівник) нашої організації і підлягає розгляду в граничні терміни (60 робочих днів) від дня подання Заявки на членство у Товаристві "ОЗУ" в Празі (ЧР).

 

Права тимчасового, постійного та почесного члена Товариства "ОЗУ" в Празі (ЧР):

 

Тимчасовий, постійний та почесний член Товариства "ОЗУ" в Празі (ЧР) має право:

 

1) приймати участь в З'їздах і Конференціях Товариства "ОЗУ" в Празі (ЧР);

2) друкуватися на сторінках веб-сайту та в ювілейних Пам'ятках Товариства "ОЗУ" в Празі (ЧР) (за умови рецензування матеріалу Виконавчим комітетом нашої організації);

3) бути інформованим відносно актуальних подій в осередку Товариства "ОЗУ" в Празі (ЧР);

4) опісля 3-річного безперервного перебування постійним членом Товариства "ОЗУ" в Празі (ЧР) подавати Заявку на кандидата в почесні члени нашої організації;

5) в будь-який момент, опісля заповнення письмової Заявки про вибуття з Товариства "ОЗУ" в Празі (ЧР) полишити лави нашої організації.

6) друкуватися на веб-сторінках і в ювілейних Пам'ятках Товариства "ОЗУ" в Празі (ЧР) наступними мовами: українською, білоруською, російською, чеською, словацькою та польською.

7) друкуватися на шпальтах періодичних видань, наукових збірників, монографій, альманахів тощо із зазначенням своєї приналежності до Товариства "ОЗУ" в Празі (ЧР) за умови пересилки нашій організації в друкованій (сканованій) формі примірника (або відбитка) опублікованої праці (із електронною або бібліографічною ссилкою (в залежності від способу публікації матеріалу)).

8) Надавати на розгляд Виконавчого комітету Товариства "ОЗУ" в Празі (ЧР) свої рекомендації та пропозиції в контексті діяльності нашої організації.

 

Обов'язки тимчасового, постійного та почесного члена Товариства "ОЗУ" в Празі (ЧР):

 

До обов'язків тимчасового, постійного та почесного члена Товариства "ОЗУ" в Празі (ЧР) входять:

 

1) Тимчасовий, постійний та почесний член Товариства "ОЗУ" в Празі повинен дотримуватися засад конфіденційності, якщо такі в той чи інший період діяльності нашої організації виникають і не підлягають публічному розголошенню (про що члени Товариства "ОЗУ" в Празі (ЧР) заздалегідь можуть бути проінформовані в письмовій формі шляхом повідомлення електронною поштою або шляхом пересилки інформації на поштову адресу члена нашої організації);

2) Тимчасовий та постійний член Товариства "ОЗУ" в Празі повинен щорічно і своєчасно сплачувати членські внески, щоб залишатись постійним членом Товариства "ОЗУ" в Празі та (для членів нашої організації в Україні) щорічно приймати участь в інаугурації по-врученню членського посвідчення та членського значка кандидату в постійні члени Товариства "ОЗУ" в Празі (ЧР).

 

Права Виконавчого комітету Товариства "ОЗУ" в Празі (ЧР):

 

Виконавчий комітет Товариства "ОЗУ" в Празі (ЧР) користується правом:

 

1) Виконавчий комітет Товариства "ОЗУ" в Празі (ЧР) має право відхиляти матеріали для публікації на сторінках веб-сайту та в ювілейних пам'ятках нашої організації, якщо вони не є тематичними і не створюють відповідної платформи для прокламації Товариства "ОЗУ" в Празі (ЧР) та національно-культурних цінностей України;

2) Виконавчий комітет Товариства "ОЗУ" в Празі (ЧР) має право вилучити тимчасового, постійного та почесного члена з лав нашої організації за порушення Статуту Товариства "ОЗУ" в Празі (ЧР) та у випадку тимчасового або повного припинення діяльності нашої організації.

ПОСВІДЧЕННЯ

Усі постійні та почесні члени Товариства "ОЗУ" в Празі (ЧР) отримують для ідентифікації і приналежності до нашої організації посвідчення відповідного зразка.

ЗНАЧОК

Усі постійні та почесні члени Товариства "ОЗУ" в Празі (ЧР) отримують до посвідчення встановленого зразка теж відповідний значок, який згідно статуту нашої організації в рамках співпраці з нами слід вдягати підчас різноманітних масових, культурних і т.п. заходах, акціях тощо.

ЧЛЕНСТВО

Для того, щоб стати постійним членом Товариства "ОЗУ" в Празі (ЧР), необхідно ознайомитись із статутом нашої організації та заповнивши відповідну Заявку на членство у Товаристві "ОЗУ" в Празі (ЧР) (Зразок Заявки для заповнення можна скачати на нашому веб-сайті) її необхідно надіслати на поштову адресу (або у відсканованому вигляді на електронну адресу) нашої організації для узгодження.

Опісля узгодження Ви станете тимчасовим членом Товариства "ОЗУ" в Празі (ЧР) до моменту отримання Вами від нашої організації членського посвідчення та членського значка, після чого Ви станете постійним членом Товариства "ОЗУ" в Празі (ЧР) за умови, якщо щорічно будете сплачувати членські внески, необхідні для виготовлення посвідчення, значка тощо (з цінником членського внеску на 2019 рік можна ознайомитися на сторінках веб-сайту нашої організації).

Обирають тимчасових та постійних членів Товариства "ОЗУ" в Празі (ЧР) почесні члени та керівник нашої організації.

Оскільки штаб-квартира Товариства "ОЗУ" в Празі (ЧР) знаходиться в Чеській Республіці, керівник (або повірені ним члени) нашої організації раз в рік здійснює виїзд в Україну для інаугурації тимчасових членів Товариства "ОЗУ" в Празі (ЧР) в постійні і вручення їм посвідчень та значків. Зустріч відбувається в м. Івано-Франківську і про її проведення кандидати в постійні члени нашої організації повідомляються заздалегідь.

Інаугурація тимчасових членів Товариства "ОЗУ" в Празі (ЧР) в постійних членів, які проживають в Чехії не проводиться і їм посвідчення та значок надсилається поштою (рекомендованим листом), і відповідно цій обставині цінник членського внеску для кандидатів в постійні члени нашої організації, які проживають в Чеській Республіці дорожчий, оскільки включає в себе погашення витрат за поштову пересилку.

ЦІННИК ЧЛЕНСЬКОГО ВНЕСКУ НА 2019 РІК

Ціна членського внеску для кандидатів в постійні члени Товариства "ОЗУ" в Празі (ЧР) в Україні:

100 гривень

 

Ціна членського внеску для кандидатів в постійні члени Товариства "ОЗУ" в Празі (ЧР) в Чеській Республіці:

200 крон

Голова Товариства "ОЗУ" в Празі (ЧР) Мґр. Олег Павлів народився в приміських околицях міста Долина Івано-Франківської області 5 лютого 1991 року.

Вищу освіту (бакалавра соціології з відзнакою та маґістра соціології з відзнакою) здобув в НПУ ім. М.П. Драгоманова (м. Київ, роки абсолвенції 2012-2013) та в Карловому Університеті (м. Прага, роки абсолвенції 2014-2015).

Працював журналістом культурно-політичного журналу для українців в Чеській Республіці "Пороги" і науковим співробітником Національної бібліотеки Чеської Республіки -- Слов'янської бібліотеки.

З 2019-го року головний редактор чесько-українського літературного часопису "Мандрівник".

Член ВУТ "Просвіта" ім. Т. Шевченка, Спілки чеських бібліофілів, Союзу чеських філателістів та ін.

Автор, упорядник та перекладач з чеської на українську мову книг "Повертаючись на старину" (2014 р.), "Страчене кохання" (2015 р.), "Погода совісті" (2016 р.), "Погром проти українців в Польщі" (2017 р.), "Зродився він Великої години" (2017 р.) та "Душа" (2018 р.).

Дипломант Премії ім. Волиняків-Швабінських при Фундації УВУ (м. Нью-Йорк, США).

При використанні матеріалів веб-сайту Товариства "ОЗУ" в Празі (ЧР) посилання на веб-сайт нашої організації обов'язкове

Товариство "ОЗУ" в Празі (ЧР), 2016-2019