ПРИВАТНА БІБЛІОТЕКА ОЛЕГА ПАВЛІВА ІМ. ГРИГОРІЯ СКОВОРОДИ

 

     Приватна інституція, заснована Мґр. Олег Павлівом в 2004 році, метою якої є збереження та популяризація східнослов'янської (української, білоруської та російської), західнослов'янської (польської, чеської та словацької) і південнослов'янської (болгарської) літератури. Приватна бібліотека станом на 2018-ий рік диспонує понад 20 000 книг, а також унікальними та рідкісними виданнями Спеціальних збірок Приватної бібліотеки Олега Павліва ім. Григорія Сковороди.

СІМЕЙНИЙ АРХІВ РОДИНИ БОЙДУНИКІВ ІМ. ДАРІЇ ПОПОВИЧ (БОЙДУНИК)

 

     Приватна інституція, заснована Дарією Попович (Бойдуник) (1925-2014), яка перед смертю передала свої повноваження власника Мґр. Олегу Павліву, метою якої є збереження та відновлення, крізь призму архівних матеріалів і документів, пам'яті та честі родини Бойдуників із Долинщини (Івано-Франківська обл.). Сімейний архів родини Бойдуників ім. Дарії Попович (Бойдуник) станом на 2017-ий рік диспонує унікальними збірками архівних матеріалів Андрія Штеня, Теодора Бойдуника, Василя Бойдуника та Інж. Осипа Бойдуника і їхніх сімей та родин.

ФУНДАЦІЯ РОДИНИ БОЙДУНИКІВ ІМ. ІНЖ. ОСИПА БОЙДУНИКА

 

     Приватна інституція, заснована з ініціативи Мґр. Олега Павліва при Товаристві "ОЗУ" в Празі (ЧР) в 2015-му році, метою якої є відновлення правдивої історії життя й діяльності Інж. Осипа Бойдуника та членів УВО, ОУН (м) і ОУН (б), історії життя й діяльності членів УПА зокрема. В 2015-му році приватна інституція виділила кошти (в розмірі 1000 гривень) Івано-Франківському міському об'єднанню Всеукраїнського товариства "Просвіта" ім. Тараса Шевченка для проведення спільного з Фунданцією родини Бойдуників ім. Інж. Осипа Бойдуника ХV-го туру -- "Історія і "Просвіта" конкурсу творчих робіт "Історія діяльності ОУН-УПА в теренах Івано-Франківської області 1940-1950 років". Виділені кошти повинні були бути видані переможцям конкурсу у розмірі: 1 місце -- 500 гривень, 2 місце -- 300 гривень та 3 місце -- 200 гривень відповідно.

      З невідомих для керівництва Фундації родини Бойдуників ім. Інж. Осипа Бойдуника керівництво ІФ МО ВУТ "Просвіта" ім. Т. Шевченка відмовилося від наданої благодійної допомоги для конкурсу з метою підтримки творчої молоді і продовжило проводити конкурс із врученням грамот та подяк, але без грошової заохочувальної винагороди.

АРХІВ МҐР. ОЛЕГА ПАВЛІВА

 

     Заснований Мґр. Олегом Павлівом в 2016-му році і укомплектований матеріалами і документами архів, в якому зберігаються матеріали і документи  української міжвоєнної (1918-1939 рр.), воєнної (1945-1991 рр.) та післявоєнної (1945-1991 рр.) еміґрації в Чехословаччині, а також матеріали та документи "Четвертої хвилі" української еміґрації в Чеській Республіці (після 1991-го року) та зокрема матеріали і документи української міжвоєнної (1918-1939 рр.), воєнної (1945-1991 рр.) та післявоєнної (1945-1991 рр.) еміґрації у США та Канаді.

      Архів Мґр. Олега Павліва розрахований на широкий загал зацікавлених вчених і дослідників.

Голова Товариства "ОЗУ" в Празі (ЧР) Мґр. Олег Павлів народився в приміських околицях міста Долина Івано-Франківської області 5 лютого 1991 року.

Вищу освіту (бакалавра соціології з відзнакою та маґістра соціології з відзнакою) здобув в НПУ ім. М.П. Драгоманова (м. Київ, роки абсолвенції 2012-2013) та в Карловому Університеті (м. Прага, роки абсолвенції 2014-2015).

Працював журналістом культурно-політичного журналу для українців в Чеській Республіці "Пороги" і науковим співробітником Національної бібліотеки Чеської Республіки -- Слов'янської бібліотеки.

Член ВУТ "Просвіта" ім. Т. Шевченка, Спілки чеських бібліофілів, Союзу чеських філателістів та ін.

Автор, упорядник та перекладач з чеської на українську мову книг "Повертаючись на старину" (2014 р.), "Страчене кохання" (2015 р.), "Погода совісті" (2016 р.), "Погром проти українців в Польщі" (2017 р.), "Зродився він Великої години" (2017 р.) та "Душа" (2018 р.).

Дипломант Премії ім. Волиняків-Швабінських при Фундації УВУ (м. Нью-Йорк, США).

При використанні матеріалів веб-сайту Товариства "ОЗУ" в Празі (ЧР) посилання на веб-сайт нашої організації обов'язкове

Товариство "ОЗУ" в Празі (ЧР), 2016-2019