ПОВІДОМЛЕННЯ № 1/2016

     Шановні відвідувачі,

     Перепрошуємо за незручності, але веб-сайт Товариства "ОЗУ" в Празі (ЧР) в даний момент знаходиться на реконструкції.

     Введення нашого веб-сайту в експлуатацію заплановано на 1 січня 2017 року.

     З повагою,

 

Секретаріат Товариства "ОЗУ" в Празі (ЧР)

11.12.2016

ПОВІДОМЛЕННЯ № 2/2016

     Шановні відвідувачі,

     Завдяки старанням ІТ-працівників Товариства "ОЗУ" в Празі (ЧР) вдалося ввести в експлуатацію веб-сайт нашої організації в швидші, ніж планувалося, терміни.

     На наших веб-сторінках ми розмістили усю необхідну Вам інформацію, як наприклад: умови членства в нашій організації, історію діяльності Товариство "ОЗУ" в Празі (ЧР), життєвий і творчий шлях засновника та очільника нашої організації і багато іншого.

     Наш веб-сайт постійно наповнюватиметься свіжою інформацією в рубриці "Вісті Товариства "ОЗУ" в Празі (ЧР)" і подальшими архівними матеріалами в рубриках "Пам'ятки Товариства "ОЗУ" в Празі (ЧР)", "Товариство "ОЗУ" в Празі (ЧР) в ЗМІ", "Відео Товариства "ОЗУ" в Празі (ЧР)", "Фотоґрафії Товариства "ОЗУ" в Празі (ЧР)", "Книгарня Товариства "ОЗУ" в Празі (ЧР)", "Благодійність Товариства "ОЗУ" в Празі (ЧР)", "Виставки, презентації та відкриття Товариства "ОЗУ" в Празі (ЧР)", "Сертифікати Товариства "ОЗУ" в Празі (ЧР)", "Нагороди Товариства "ОЗУ" в Празі (ЧР)" і "Грамоти та подяки Товариства "ОЗУ" в Празі (ЧР)".

     Раді бачити Вас членами нашої організації, як і Ваші доробки та напрацювання на благо нашого Товариства "ОЗУ" в Празі (ЧР) і України на сторінках нашого веб-сайту.

     З повагою,

 

Секретаріат Товариства "ОЗУ" в Празі (ЧР)

12.12.2016

ПОВІДОМЛЕННЯ № 3/2016

     Шановні відвідувачі,

     Якщо маєте бажання підтримати діяльність Товариства "ОЗУ" в Празі (ЧР), особливо Пресовий фонд нашої організації, який завжди потребує додаткових коштів на видання книг, присвячених Україні і її народу, можете пересилати кошти на рахунок нашої організації в Чеській Республіці (дані рахунку знаходяться на нашому веб-сайті в рубриці "Контакти").

     Рівно ж просимо Вас ретельно зазначати своє ім'я та прізвище (або назви організацій у випадку юридичних осіб), оскільки усі благодійники Пресового фонду Товариства "ОЗУ" в Празі (ЧР) будуть зазначені в якості фундаторів подальших видань Пресового фонду нашої організації.

      З повагою,

 

Пресовий фонд Товариства "ОЗУ" в Празі (ЧР)

12.12.2016

ЛИСТ № 1/2016

     12 грудня 2016 року

    

     Шановне представництво Товариства "ОЗУ" в Празі (ЧР),

     З нагоди заснування веб-сайту Вашої організації надсилаю Вам до огляду та передруку відбиток (вирізку) із тижневика "Слово Просвіти" з ексклюзивним інтерв'ю з керівником Товариства "ОЗУ" в Празі Мґр. Олегом Павлівим.

     Сподіваюсь, що мій матеріал Вам сподобається та зичу Вам і Вашому керівнику подальших плідних успіхів у Вашій благородній справі.

     З повагою,

 

Ондржей Старжинський

ЛИСТ № 2/2016

     16 грудня 2016 року

 

     Шановні відвідувачі,

     Сьогодні отримали від прикарпатської поетеси Оксани Сподар та рівно ж відповідального секретаря Українського товариства охорони пам'яток історії та культури (по Долинському районі Івано-Франківської області) відбитки статті про внесок Товариства "ОЗУ" в Празі (ЧР) у розвиток та відновлення монументальної культури і мистецтва України із книги УТОПІК "Скрижалі пам'яті".

     Щира подяка за співпрацю пані Оксані Сподар.

 

Секретаріат Товариства "ОЗУ" в Празі (ЧР)

ПОВІДОМЛЕННЯ № 1(4)/2017

     Шановні відвідувачі,    

     На прохання голови Творчого колективу "Родина" п. Йосипа Климковича інформуємо Вас про проведення творчого концерту, присвяченого 10 річниці створення ТК "Родина" і запрошуємо Вас долучитися до проведення культурного заходу.

     З повагою,

 

Секретаріат Товариства "ОЗУ" в Празі (ЧР)

29.3.2017

ПОВІДОМЛЕННЯ № 2 (5)/2017

     Шановні відвідувачі, 

    На прохання генерального директора міжнародної неурядової організації "Координаційний ресурсний центр" п. Олександра Петренка інформуємо Вас про проведення міжнародної наукової конференції молодих україністів та дослідників східної слов'янщини, яка відбудеться на кафедрі україністики Варшавського університету та рівно ж запрошуємо Вас підтримати проведення конференції своєю в ній участю.

     З повагою, 

 

Секретаріат Товариства "ОЗУ" в Празі (ЧР)

27.4.2017

     

MV_konference_KZC_CS.pdf
Adobe Acrobat документ 780.6 KB
MV_konference_KZC_UK.pdf
Adobe Acrobat документ 777.8 KB

ПОВІДОМЛЕННЯ № 3 (6)/2017

     Шановні відвідувачі,

     Маємо за честь від імені колективу Товариства "Опір Західної України" в Празі (Чеська Республіка) повідомити представників української діаспори в Чеській Республіці та усіх українців загалом про заслужене нагородження керівника нашої організації пана Мґр. Олега Павліва.

     За представленням голови Творчого колективу "Родина" (м. Прага (Чеська Республіка)) пана Йосипа Климковича, який оцінив всебічні багаторічні заслуги Мґр. Олега Павліва перед українською діаспорою в Чеській Республіці, а також за те, що іменем усього Творчого колективу "Родина" пан Йосип Климкович на високому рівні оцінив упорядковану паном Мґр. Олегом Павлівом книгу спогадів д-ра Володимира Горбового "Погода совісті" за те, що пан Мґр. Олег Павлів упорядкував та видав її на думку пана Йосипа Климковича на найвищому професіональному науковому рівні, пан Мґр. Олег Павлів нагороджений медаллю "За відродження України".

      Бажаємо молодому вченому та досліднику подальших творчих успіхів в його величній та благородній справі!

 

Колектив Товариства "ОЗУ" в Празі (ЧР)

6.5.2017

ЛИСТ № 1 (3)/2017

     21 травня 2017 року

 

     Шановні читачі веб-сторінок Товариства "ОЗУ" в Празі (ЧР), 

     Хочу висловити подяку колективу Товариства "ОЗУ" в Празі (ЧР) за те, що на веб-сторінках Товариства "ОЗУ" в Празі (ЧР) українці в Україні та українська діаспора в Чеській Республіці мають змогу постійно та регулярно ознайомлюватись із актуальними подіями чесько-українських стосунків, а також за те, що крізь призму наукової, культурної та літературної діяльності Товариства "ОЗУ" в Празі (ЧР) українці мають відтепер змогу всебічного ознайомлення та пізнання на науковому, культурному та літературному рівнях чесько-українських взаємин, чого на жаль українська громадськість не може почерпнути з інших веб-сайтів, заснованих іншими українськими громадськими організаціями в Чеській Республіці.

     Окрема подяка керівнику Товариства "ОЗУ" в Празі (ЧР) пану Мґр. Олегу Павліву, який створив в ХХІ-му сторіччі одну із найпотужніших українських громадських організацій, яка за останні 3-ри роки своєї діяльності зробила те, чого деякі українські громадські організації (як і зокрема відстале в культурному та етичному розвитку Посольство України в Чеській Республіці), які уже існують в Чеській Республіці десятиріччями не зробили за останні 25 років незалежної України...

     Моя повага та подяка Товариству "ОЗУ" в Празі (ЧР)

 

Ондржей Старжинський

     

ЛИСТ № 2 (4)/2017

     26 травня 2017 року

 

     Шановні відвідувачі,

     Сьогодні отримав приємного листа від одного із столичних (київських) покупців та читачів книги спогадів д-ра Володимира Горбового (адвоката Степана Бандери) "Погода совісті" -- від пані Надії Гаврилюк, яка зазначає: "книги, які висвітлюють нашу історію -- нашу за духом, а не записану з чужого голосу, варті того, аби їх мати не тільки у власній бібліотеці, а поширювати серед друзів, знайомих, колег..."

     Сердечно дякую пані Надії за те, що оцінила видання, якого я є упорядником, бо для нас -- письменників та істориків особливо цінні позитивні та схвальні враження українських читачів -- української інтеліґенції та українських народних мас...

 

Керівник Товариства "ОЗУ" в Празі (ЧР)

Мґр. Олег Павлів

 

ЛИСТ № 3 (5)/2017

    3 червня 2017 року

 

     Шановні відвідувачі,

     Від одного з покупців книги спогадів д-ра Володимира Горбового "Погода совісті", якої я є упорядником, із США отримав листа, в якому він, а саме пан Володимир Кривий з осередку української діяспори на еміґрації в США, веде зараз кампанію бойкоту Чемпіонату світу 2018 р. в Росії. Цитую уривки його листа: "...закликаю кого тільки можу до бойкоту, бо в 1980 році Америка теж бойкотувала Олімпійські ігри в Москві..."

     До свого листа шановний пан Володимир долучив цікаву вирізку із ґазети про "отих" совєцьких і постсовєцьких орґанізаторів Чемпіонату світу 2018 р. в Росії, яку долучаю для читань в цьому ось листі.

     Іменем Товариства "ОЗУ" в Празі (ЧР), хто не байдужий українській ідеї, як ось пан Володимир Кривий, прошу долучатись до кампанії бойкоту...

     З повагою,

 

Керівник Товариства "ОЗУ" в Празі (ЧР)

Мґр. Олег Павлів

ПОВІДОМЛЕННЯ № 4 (7)/2017

     Шановні відвідувачі,

     Неоднократно до нас звертаються прихожани і розповідають про неадекватну поведінку місцевих українських греко-католицьких священників та православних попів в Чеській Республіці, в Празі передусім. Деякі ситуації, почуті нами з уст парафіян, можна назвати цілком трагікомічними. Як то кажуть в народі -- і сміх, і гріх. Як от до прикладу із українським греко-католицьким священиком із Храму Св. Климента в Празі, коли люди були свідками, як тамній священик, беручи і згрібаючи від людей гроші казав, цитуємо: "то не для мене, то для Бога", а якийсь вмілий українець, не витерпівши зухвальства і усміхнувшись, мовив: "а валюту Бог бере, бо в мене в кронах немає..." Але це всього лише одна із смішних побутових церковних ситуацій, коли священики гребуть з людей гроші. 

     Інша справа, коли отці відмовляють людям в можливості відчитати молитву над головою в стані хвороби, тяжкої життєвої ситуації тощо. От до прикладу один із греко-католицьких вірян розповів нам, що він, знаючи, що м'яко кажучи "відбувається" в греко-католицькому Храмі Св. Климента в Празі, вирішив звернутися за поміччю до православного Храму Благовіщення Пресв. Богородиці в Празі, бо, як він тоді вважав -- всі ми християни, і молитву над головою йому може відчитати православний піп, навіть якщо прихожанин був греко-католицького віросповідання. Але перші слова православного попа  у Храмі Благовіщення Пресв. Богородиці в Празі були, цитуємо: "а якої Ви віри, бо то для нас важливо", замість того, щоб хоча б з огляду християнської етики потурбуватись передусім здоров'ям людини, яка просить розради у молитві до Бога. Прихожанин запитав православного попа, чи важливо самотньому Богу, якої він віри, адже всі ми християни, на що відповіді так і не почув. Вірянин махнув рукою на православного попа із Храму Благовіщення Пресв. Богородиці в Празі, перехрестився, йдучи з храму геть і сказав вслід православному попу: "я постійно молюся Богу, тому якщо Ви не хочете почути моїх молитов і моїх прохань помочі в хворобі, то все ж маю надію, що мене все таки почує Бог..."

     Відтак український греко-католик звернувся з проханням відчитати йому молитву над головою до римо-католицького священика в Розтоках у Праги. Той з глибокою вірою і одразу ж, ще в той день, відчитав йому молитву над головою і навіть грошей за те не хотів... Український греко-католицький прихожанин каже, що від того часу, як йому римо-католицький священик відчитав молитву над головою, в той час коли греко-католицькі священики і православні попи хотіли від нього або грошей, або відганяли його від себе взагалі, він дуже поздоровів...

     Просимо віруючих, хай уже греко-католицьких, римо-католицьких чи православних бути уважними, бо на світі, особливо в Празі, багато українських псевдосвященників і псевдопопів, які поводять себе неадекватно, плутаючи у власних церквах та костелах елементарні поняття церковних канонів та прерогатив.

     З повагою,

 

Почесний член Товариства "ОЗУ" в Празі (ЧР)

Наталія Касáнова

27.6.2017

ПОВІДОМЛЕННЯ № 5 (8)/2017

    Шановні відвідувачі,

     Завдяки старанням керівника Товариства "ОЗУ" в Празі (ЧР) пана Мґр. Олега Павліва Товариство "ОЗУ" в Празі (ЧР) в якості єдиної в Чеській Республіці української громадської організації долучилося до наукового життя в Чеській Республіці.

      На шпальтах чеського наукового журналу "Opera Slavica" у номері 1-2/2017 з'явилася наукова стаття, яку написав керівник Товариства "ОЗУ" в Празі (ЧР) пан Мґр. Олег Павлів. Оглянути статтю Ви зможете на веб-сайті наукового журналу "Opera Slavica". За появою свіжого номера у ПДФ-форматі слідкуйте за посиланням: http://www.phil.muni.cz/journals/index.php/opera-slavica

     З повагою,

 

Секретаріат Товариства "ОЗУ" в Празі (ЧР)

18.7.2017 

ПОВІДОМЛЕННЯ № 6 (9)/2017

     Шановні відвідувачі,

     З нагоди 150-річчя від дня народження найвизначнішої західноукраїнської персоналії блаженнішого єпископа Григорія Хомишина, а також з нагоди виходу в світ унікальної та безпідставно звинуваченої посередництвом журналістів некомерційної інформаційної служби, яку фінансує Конґрес США "Радіо Свобода" книги Григорія Хомишина "Два царства", яку упорядкував давній колеґа та книговидавець книг Товариства "ОЗУ" в Празі (ЧР) високоповажаний о. Ігор Пелехатий публікуємо матеріали інтерв'ю керівника Товариства "ОЗУ" в Празі пана Мґр. Олега Павліва, який у розмові з журналістами некомерційної інформаційної служби, яку фінансує Конґрес США "Радіо Свобода" став на обороні упорядника книги Григорія Хомишина "Два царства" (дивіться та посиланням https://www.radiosvoboda.org/a/28276918.html), а також інтерв'ю самотнього о. Ігоря Пелехатого, який розповів про життя й діяльність Григорія Хомишина та про книгу Григорія Хомишина "Два царства" для ТРК "Карпати" багато цікавої та корисної інформації своїм опонентам та опонентам і ворогам Григорія Хомишина на загал...

     З повагою,

Секретаріат Товариства "ОЗУ" в Празі (ЧР)

23.7.2017

ЛИСТ № 4 (6)/2017

    15 серпня 2017 року

 

     Шановні читачі веб-сторінок Товариства "ОЗУ" в Празі (ЧР),

     Хочу посередництвом веб-сайту Товариства "ОЗУ" в Празі (ЧР) висловити правдиві слова подяки редакції журналу "Пороги" за те, що видрукували мою рецензію на книгу Мґр. Олега Павліва "Погром проти українців в Польщі", оскільки, без вказання на те обґрунтованих та адекватних причин редакція журналу "Navýchod" відмовила мені в публікації на її шпальтах моєї рецензії.

      З правдивою подякою редакції журналу "Пороги",

 

Ондржей Старжинський

 

ЛИСТ № 5 (7)/2017

     23 серпня 2017 року

 

     Шановні відвідувачі,    

     Від Генерального директора Міжнародної неурядової орґанізації "Координаційний ресурсний центр" пана Олександра Петренка ми отримали приємне привітання з Днем незалежності України за яке йому правдиво дякуємо та взаємно вітаємо його з цим великим для України святом!

 

Секретаріат Товариства "ОЗУ" в Празі (ЧР)

Pryvitannia UA 100_P.pdf
Adobe Acrobat документ 389.4 KB

ПОВІДОМЛЕННЯ № 7 (10)/2017

     Шановні відвідувачі,

     Усіх, хто безкорисливо для себе, але правдиво для України стоїть на службі українського народу та на його вистражданому у боротьбі за волю та незалежність Батьківщини шляху вітаю з великим Днем незалежності України,

     З повагою,

 

Керівник Товариства "ОЗУ" в Празі (ЧР)

Мґр. Олег Павлів

23.8.2017

ПОВІДОМЛЕННЯ № 8 (11)/2017

    Шановні відвідувачі,

     Приватна бібліотека Олега Павліва ім. Григорія Сковороди, яка є партнером Товариства "ОЗУ" в Празі (ЧР) повідомляє, що її фонди Спеціальних збірок Приватної бібліотеки Олега Павліва ім. Григорія Сковороди поповнились рідкісним і одним з найцінніших видань України, яке прирівнюють до українського настільного нотного видання, а саме "Великим співанником "Червоної Калини" (Львів: В-во "Червона Калина", 1937 р.). 

     Детальніше із цим виданням допитливі читачі та книголюби можуть ознайомитись на шпальтах української вікіпедії.

     З повагою,

 

Секретаріат Товариства "ОЗУ" в Празі (ЧР)

29.8.2017

 

ПОВІДОМЛЕННЯ № 9 (12)/2017

    Шановні відвідувачі,

     Сьогодні затверджено офіційний герб (логотип) Товариства "ОЗУ" в Празі (ЧР), автором якого є керівник Товариства "ОЗУ в Празі (ЧР) Мґр. Олег Павлів.

     З повагою,

 

Секретаріат Товариства "ОЗУ" в Празі (ЧР)

30.8.2017

ПОВІДОМЛЕННЯ № 10 (13)/2017

    Шановні відвідувачі,

    У вересні цього року мав приємну подорож в Україну...

    В рамках цієї подорожі вдалося реалізувати цілу низку проектів, серед яких зокрема теж презентацію книг, що вийшли з-під моєї руки, а саме книгу спогадів д-ра Володимира Горбового "Погода совісті" в Івано-Франківському обласному музеї визвольної боротьби ім. С. Бандери та книгу "Погром проти українців в Польщі" в Івано-Франківській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. І. Франка.

     Ознайомитись з результатами презентацій моїх книг можна за посиланнями:

www.vikna.if.ua/news/category/all2017/09/21/75724/view

www.gk-press.if.ua/u-frankivsku-prezentuvaly-knygu-pro-vidomogo-diyacha-oun

www.zbruc.eu/node/70955

www.lib.if.ua/news/1505907419.html

     З повагою,

 

Керівник Товариства "ОЗУ" в Празі (ЧР)

Мґр. Олег Павлів

5.10.2017

 

Презентація книги Мґр. Олега Павліва "Погром проти українців в Польщі" в Івано-Франківській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. І. Франка 19 вересня 2017 року

Презентація книги спогадів д-ра Володимира Горбового "Погода совісті" в Івано-Франківському обласному музеї визвольної боротьби ім. С. Бандери за участі її упорядників Мґр. Олега Павліва та о. Ігоря Пелехатого 20 вересня 2017 року

ПОВІДОМЛЕННЯ № 11 (14)/2017

    Шановні відвідувачі,

  З метою відновлення, збереження та популяризації провідних діячів України реґіонального та республіканського значення Товариство "ОЗУ" в Празі (ЧР) під керівництвом Мґр. Олега Павліва орґанізувало створення нових сторінок в українській вікіпедії, які присвячені призабутим, але славним діячам української культури, мови та літератури.

    Товариство "ОЗУ" в Празі (ЧР) уже створило першу таку сторінку в українській вікіпедії -- це постать Андрія Штеня. Читайте про цю видатну людину в українській вікіпедії.

     З повагою,

 

Секретаріт Товариства "ОЗУ" в Празі (ЧР)

6.10.2017

ПОВІДОМЛЕННЯ № 12 (15)/2017

    Шановні відвідувачі,

    З дозволу Оболонської сільської ради на кошти Товариства "Опір Західної України" в Празі (Чеська Республіка) в селі Оболоня (Долинський р-н, Івано-Франківська обл.) буде відкритий пам'ятний хрест, присвячений Василю Бойдунику та його синам Інж. Юліяну Бойдунику та Інж. Ярославу Бойдунику.

     З нагоди цієї події подаємо до огляду наших читачів статтю, присвячену вищезгаданим провідним постатям краю, яку керівник Товариства "ОЗУ" в Празі (ЧР) Мґр. Олег Павлів опублікував в громадсько-політичній ґазеті Прикарпаття "Добра Справа" спільно з відео-репортажем засідання 16 сесії Оболонської сільської ради за участі керівника Товариства "ОЗУ" в Празі (ЧР), на якій розглядалося питання відкриття пам'ятника, присвяченого Василю Бойдунику та його синам Інж. Юліяну Бойдунику та Інж. Ярославу Бойдунику.

     Про урочисте відкриття пам'ятного хреста в 2018-му році Товариство "ОЗУ" в Празі (ЧР) своєчасно інформуватиме на своєму веб-сайті.

 

Секретаріат Товариства "ОЗУ" в Празі (ЧР)

9.10.2017

 

ПОВІДОМЛЕННЯ № 13 (16)/2017

    Шановні відвідувачі,

   Повідомляємо, що авторські та упорядковані керівником Товариства "ОЗУ" в Празі (ЧР) Мґр. Олегом Павлівом книги Ви можете придбати в наступних музеях та книгарнях:

- Івано-Франківський обласний музей визвольної боротьби ім. Степана Бандери (м. Івано-Франківськ)

- Історико-меморіальний музей Степана Бандери (с. Старий Угринів, Калуський р-н, Івано-Франківська обл.)

- Музей історії міста Болехова ім. Романа Скворія (м. Болехів, Івано-Франківська обл.)

- Книгарня "Просвітянка" (м. Долина, Івано-Франківська обл.)

     З повагою,

 

Пресовий фонд Товариства "ОЗУ" в Празі (ЧР)

10.10.2017

ПОВІДОМЛЕННЯ № 14 (17)/2016

     Шановні відвідувачі,

    Маємо за честь від імені колективу Товариства "Опір Західної України" в Празі (Чеська Республіка) повідомити представників української діаспори в Чеській Республіці та усіх українців загалом про заслужене нагородження керівника нашої організації пана Мґр. Олега Павліва.

     За представленням завідувача Народного музею Тараса Шевченка Львівського палацу мистецтв пані Зеновії Філіпчук, яка оцінила всебічні багаторічні заслуги Мґр. Олега Павліва перед Україною, а також за те, що іменем усього Народного музею Тараса Шевченка Львівського палацу мистецтв пані Зеновія Філіпучук на високому рівні оцінила перекладену з чеської на українську мову та упорядковану паном Мґр. Олегом Павлівом книгу "Погром проти українців в Польщі" за те, що пан Мґр. Олег Павлів переклав, упорядкував та видав її на думку пані Зеновії Філіпчук на найвищому професіональному науковому рівні, пан Мґр. Олег Павлів нагороджений "За сумлінну працю".

     Бажаємо молодому вченому та досліднику подальших творчих успіхів в його величній та благородній справі!

 

Колектив Товариства "ОЗУ" в Празі (ЧР)

10.10.2017

ПОВІДОМЛЕННЯ № 15 (18)/2017

    Шановні відвідувачі,

    З нагоди проведення в Музеї української діаспори (м. Київ) виставки "100-річчя УНР", просимо представників української діаспори в Чеській Республіці долучитися до проведення виставки та по-можливості фінансово підтримати її проведення. 

     Стосовно фінансової підтримки виставки "100-річчя УНР" усіх небайдужих просимо звертатись до старшого наукового співробітника Музею української діаспори Назара Розлуцького за контактами:

- Tel.: (+38) 044-280-6418

- E-mail: museum.diaspora@gmail.com

- Facebook: www.facebook.com/MuseumUkrainianDiaspora

     З повагою,

 

Секретаріат Товариства "ОЗУ" в Празі (ЧР)

5.11.2017

 

ПОВІДОМЛЕННЯ № 16 (19)/2017

    Шановні відвідувачі,

     Сьогодні минає 85 річниця Голодомору  1932-33-го рр. в Україні і з кожним роком ця трагічна подія в історії України нас болить все більше, тому що понині світ не визнав її геноцидом проти українського народу...

     Члени та керівництво Товариства "Опір Західної України" в Празі (Чеська Республіка) ніколи не забуває пом'янути свічкою пам'яті померлих жертв Голодомору 1932-33-го рр. По цілий день у скромній атмосфері без піару в штаб-квартирі Товариства "ОЗУ" в Празі (ЧР) світила свічка пам'яті за померлими від Голодомору 1932-33-го рр. жертвами...

 

Керівник Товариства "ОЗУ" в Празі (ЧР)

Мґр. Олег Павлів

25.11.2017 

ПОВІДОМЛЕННЯ № 17 (20)/2017

    Шановні відвідувачі,

    Оскільки останнім часом зросло зацікавлення потенційних читачів до Приватної бібліотеки Олега Павліва ім. Григорія Сковороди, яка є партнером Товариства "ОЗУ" в Празі (ЧР), особливо до Спеціальних збірок Приватної бібліотеки Олега Павліва ім. Григорія Сковороди у фондах якої знаходяться сотні видань, яких немає у фондах національних бібліотек України та в Національній бібліотеці Чеської Республіки -- Слов'янській бібліотеці, власник Приватної бібліотеки Олега Павліва ім. Григорія Сковороди вирішив за допомогою веб-сайту Товариства "ОЗУ" в Празі (ЧР) повідомляти читачів його бібліотеки про регулярні надходження нових видань у фонди Спеціальних збірок Приватної бібліотеки Олега Павліва ім. Григорія Сковороди. 

     У листопаді 2017-го року фонди Спеціальних збірок Приватної бібліотеки Олега Павліва ім. Григорія Сковороди поповнились наступними виданнями:

    - Спеціальна збірка Приватної бібліотеки Олега Павліва ім. Григорія Сковороди "Українські, білоруські, російські, польські та словацькі видання, видані перед 1945 роком":

1) Чехов А. П. / Рассказы : в потёмках : заблудшие : дорогие : уроки : кривое зеркало : в бане : женское счастье : счастливчик : неудача. -- Прага : Книгоиздательство "Хутор" А. Г. Винничук, 1945. -- 46 с.

2) Собраніе запрещенныхъ стихотворений А. С. Пушкина. -- Двадцать пятое изданіе. -- Берлинъ : Изданіе Т-ва И. П. Ладыжникова. -- 125 с.

3) Язык и мышление = Le langage et la mentalité. -- II. -- Ленинград : Академия Наук Союза Советских Социалистических Республик ; Институт Языка и Мышления ; Издательство Академии Наук СССР, 1934. -- 179 с., ил.

4) Язык и мышление = Le langage et la mentalité. -- III-IV. -- Москва -- Ленинград : Академия Наук Союза Советских Социалистических Республик ; Институт Языка и Мышления имени Н. Я. Марра ; Издательство Академии Наук СССР, 1935. -- 343 с., ил.

5) Языик и мышление = Le langage et la mentalité. -- VIII : Языки Евразии в работах Н. Я. Марра. -- Москва -- Ленинград : Академия Наук Союза Советских Социалистических Республик ; Институт Языка и Мышления имени Н. Я. Марра ; Издательство Академии Наук СССР, 1937. -- 343 с. 

6) Язык и мышление = Le langage et la mentalité. -- X. -- Москва -- Ленинград : Академия Наук Союза Советских Социалистических Республик ; Институт Языка и мышления им. Н. Я. Марра ; Издательство Академии Наук СССР, 1940. -- 194 с.

7) История русской литературы / Главная редакция чл.-корр. П. И. Лебедев-Полянский (председатель), акад. А. С. Орлов, акад. А. Н. Толстой, акад. М. А. Шолохов, чл.-корр. Н. К. Пиксанов, проф. Г. А. Гуковский, проф. В. А. Десницкий, проф. В. Я. Кирпотин, проф. Л. А. Плоткин ; Редакторы тома проф. Г. А. Гуковский, проф. В. А. Десницкий. -- Том III : Литература XVIII века : Часть первая. -- Москва -- Ленинград : Академия наук СССР ; Институт Литературы (Пушкинский Дом) ; Издательство Академии Наук СССР, 1941. -- 420 с., ил.

    - Спеціальна збірка Приватної бібліотеки Олега Павліва ім. Григорія Сковороди "Українські, білоруські, російські, польські та словацькі видання з автографами авторів та упорядників":

1) Смехов Вениамин / Театр моей памяти (записки на кулисах). -- Москва, 1997. -- 111 с., ил.

2) Геннис Георгий / Время новых болезней. -- Москва : Московский государственный музей Вадима Сидура, 1996. -- 205 с., ил. 

3) Макаров-Кротков Александр / Потому что говорю тебе и так далее. -- Москва : Московский государственный музей Вадима Сидура, 1999. -- 16 с.

     - Спеціальна збірка Приватної бібліотеки Олега Павліва ім. Григорія Сковороди "Українські, білоруські, російські, польські та словацькі екзилові видання":

1) Христианско-Демократический Союз России. -- London : Overas Publications Interchange Ltd., 1990. -- 47 c.

2) Зингер Гали-Дана / Сборник. -- [Иерусалим] : [Издательство "Аудитория"], [1992]. -- 59 с.

3) Беларус : літаратурны альманах беларускіх пісьменнікаў  замежжа. -- Нью-Ёрк : Выдавецтва "Беларус", 2017. -- 421 с., іл.

    - Спеціальна збірка Приватної бібліотеки Олега Павліва ім. Григорія Сковороди "Українські, білоруські, російські, польські та словацькі репринтні видання":

1) Даль Владимир / Толковый словарь живого великорусского языка. -- Том первый : А-З. -- Репринт с 1880 г. -- Москва : "Русский Язык", 1989. -- XCVI с. + 699 с. + портрет.

    - Спеціальна збірка Приватної бібліотеки Олега Павліва ім. Григорія Сковороди "Українські, білоруські, російські, польські та словацькі видання, виданні від 1945 до 1949 років":

1) Гончар Олесь / Вибране. -- [Київ] : Радянський Письменник, 1948. -- 446 с. + портрет.

 

Секретаріат Товариства "ОЗУ" в Празі (ЧР)

8.12.2017

ПОВІДОМЛЕННЯ № 18 (21)/2017

    Шановні відвідувачі,

    Ось і завершується 2017-й рік... Як і усі попередні роки діяльності Товариства "Опір Західної України" в Празі (Чеська Республіка) теж і цьогоріч Товариство "ОЗУ" в Празі (ЧР) внесло свою визначну лепту в історії діяльності української діаспори в Чеській Республіці...

     Завдяки старанням керівника Товариства "ОЗУ" в Празі (ЧР), незважаючи на його складний стан здоров'я, Товариство "ОЗУ" в Празі (ЧР) під його егідою прийняло участь в 4-х міжнародних та всеукраїнських конференціях в Україні, Болгарії та інших країнах Європи і за результатами участі в конференціях Товариство "ОЗУ" в Празі (ЧР) опублікувало свої науково-дослідні матеріали в збірниках з конференцій. 

     Загалом в 2017-му році керівником та членами Товариства "ОЗУ" в Празі (ЧР) було опубліковано понад 80-ть друкованих художніх та наукових публікацій українською, білоруською і чеською мовами в різноманітних ґазетах та журналах в Україні, Чеській Республіці, Польщі, США і Канаді.

     Пресовий фонд Товариства "ОЗУ" в Празі (ЧР) зібрав цьогоріч від меценатів та благодійників кошти на видання книг у розмірі 5 500 чеських крон і видав на ці кошти 2-ві книги, однією з яких був переклад книги з чеської на українську мову, завдяки чому в такий спосіб Товариство "ОЗУ" в Празі (ЧР) не дає занепасти чесько-українському діалогу двох культур.

     Теж у 2017-му році в Україні Товариством "ОЗУ" в Празі (ЧР) було орґанізовано 2-ві книжкові презентації в місцевих музеях та бібліотеках та передано в національні та реґіональні бібліотеки України, а також до продажу в українські музеї та книгарні книжкові видання Товариства "ОЗУ" в Празі (ЧР), щоб їх посередництвом ознайомити українців з культурою української діаспори в Чеській Республіці.

     Завдяки старанням Товариства "ОЗУ" в Празі (ЧР) було орґанізовано та профінансовано відкриття в Україні в 2018-му році пам'ятного хреста, присвяченого українським націоналістам та пластунам. 

     За заслуги та за службу Україні керівник Товариства "ОЗУ" в Празі (ЧР) був нагороджений в 2017-му році медалями "За відродження України" та "За сумлінну працю". Самотній керівник Товариства "ОЗУ" в Празі (ЧР) в свою чергу також незабув нагородити грамотами та подяками Товариства "ОЗУ" в Празі (ЧР) керівників українських громадських орґанізацій в Чеській Республіці, а саме голову Творчого колективу "Родина" Йосипа Климковича та голову Творчого колективу "Джерело" Дарію Любачівську, які підтримали Пресовий фонд Товариства "ОЗУ" в Празі (ЧР).

      У листопаді секретаріатом Товариства "ОЗУ" в Празі (ЧР) був орґанізований проект видання альманаху українських громадських орґанізацій в Чеській Республіці "Промінь України", але оскільки цей проект не підтримали та до його видання не долучилися українські громадські орґанізації в Чеській Республіці, проект на жаль не мав успіху.

     Теж по-відношенню до членів колективу Товариства "ОЗУ" в Празі (ЧР) проявило хамське відношення давно всім відоме культурно відстале Посольство України в Чеській Республіці на чолі з послом України в Чеській Республіці Євгеном Перебийносом та секретарем посольства України в Чеській Республіці Тетяною Горупович, яка посміла хамити одному з членів Товариства "ОЗУ" в Празі (ЧР), який є громадянином ЄС (Європейського Союзу). Теж саме можна сказати і про президента СКУ Євгена Чолія, який на зустріч з українськими громадськими орґанізаціями в Чеській Республіці приїхав з висловлюваннями антиукраїнської пропаганди і підтримки польського шовінізму по-відношенню до жителів західної України. Керівник Товариства "ОЗУ" в Празі (ЧР) виявився єдиним представником з числа українських громадських орґанізацій в Чеській Республіці, хто став на оборону України та українців у словесній дискусії з шовіністом Євгеном Чолієм.

     Але не зважаючи як на позитивні, так і негативні події в діяльності Товариства "ОЗУ" в Празі (ЧР), наша українська громадська орґанізація в Чеській Республіці цьогоріч, як і всі інші попередні роки її існування проявила себе на високому культурному рівні і усю свою діяльність присвятила чесно і добросовісно на службу Україні в еміґрації.

 

колектив Товариства "ОЗУ" в Празі (ЧР)

11.12.2017

ПОВІДОМЛЕННЯ № 19 (22)/2017

    Шановні відвідувачі,

    18 грудня 2017-го року у співпраці Товариства "ОЗУ" в Празі (ЧР) та Архіву Мґр. Олега Павліва на веб-сайті Товариства "ОЗУ" в Празі (ЧР) відбудеться віртуальна виставка "Українська філателія УНР, ЗУНР, УРСР та Закарпатської України 1918-45-х рр. із фондів та колекцій Архіву Мґр. Олега Павліва" (детальніше у прикріпленій афіші).

     Переглянути виставку з 18 грудня 2017-го року можна буде у новоствореній рубриці веб-сайту Товариства "ОЗУ" в Празі (ЧР) "Віртуальні виставки Товариства "ОЗУ" в Празі (ЧР)".

     З повагою,

 

Секретаріат Товариства "ОЗУ" в Празі (ЧР)

15.12.2017

ПОВІДОМЛЕННЯ № 20 (23)/2017

    Шановні відвідувачі,

    У грудні 2017-го року фонди Спеціальних збірок Приватної бібліотеки Олега Павліва ім. Григорія Сковороди поповнились наступними виданнями:

     - Спеціальна збірка Приватної бібліотеки Олега Павліва ім. Григорія Сковороди "Українські, білоруські, російські, польські та словацькі видання, видані перед 1945 роком":

1) Українські колядки. -- Відень : Виданє Союза Визволення України ; Накладом Союза визволення України, 1916. -- 32 с.

2) Верлиока. -- Издательство М. В. Зайцева. -- 13 с., ил.

3) Толстой Л. Н. / Анна Каренина : романъ въ восьми частяхъ. -- Томъ І. -- Берлинъ : Изданіе Т-ва И. П. Ладыжникова, 1919. -- 615 с.

4) Дависъ И. / Родной міръ : книга для обученія на русскому языку по наглядно-практическому методу : втора после азбуки книга для чтенія съ матеріаломъ для устныхъ и письменныхъ упражненій. -- Часть вторая. -- 18-е изданіе. -- Рига : Изданіе Акц. О-ва Вальтерсъ и Рапа въ Риге, 1922. -- 152 с., ил.

5) Верещагин Ив. / Председатель Совета Народных Коммисаров Алексей Иванович Рыков : его жизнь и деятельность. -- Москва : Издательство "Красная Новь", 1924. -- 24 с., ил.

 

Секретаріат Товариства "ОЗУ" в Празі (ЧР)

27.12.2017

ПОВІДОМЛЕННЯ № 21 (24)/2017

     Шановні відвідувачі,

     З нагоди прийдешніх свят Нового року та Різдва Христового хочу побажати усім друзям та колеґам Товариства "Опір Західної України" в Празі (Чеська Республіка), а також українцям в Україні та на еміґрації радісних і щасливих святкувань у Новому 2018-му році і нехай Господь Бог береже нам рідну Україну.

     З повагою,

 

Керівник Товариства "ОЗУ" в Празі (ЧР)

Мґр. Олег Павлів

27.12.2017

ПОВІДОМЛЕННЯ № 22 (25)/2017

    Шановні відвідувачі,

    З нагоди прийдешніх різдвяних свят Приватна бібліотека Олега Павліва ім. Григорія Сковороди має для своїх читачів маленький подарунок, яким нещодавно поповнились її фонди, а саме книгу "Українські колядки" 1916 року видання. На її сторінках допитливі читачі Приватної бібліотеки Олега Павліва ім. Григорія Сковороди зможуть ознайомитись із українськими колядками та з їх своєрідним староукраїнським стилем, яким користувались наші предки в Україні більше 100 років тому.

     Запрошуємо до читань!

     З повагою,

 

Власник Приватної бібліотеки Олега Павліва ім. Григорія Сковороди

Мґр. Олег Павлів

27.12.2017

Голова Товариства "ОЗУ" в Празі (ЧР) Мґр. Олег Павлів народився в приміських околицях міста Долина Івано-Франківської області 5 лютого 1991 року.

Вищу освіту (бакалавра соціології з відзнакою та маґістра соціології з відзнакою) здобув в НПУ ім. М.П. Драгоманова (м. Київ, роки абсолвенції 2012-2013) та в Карловому Університеті (м. Прага, роки абсолвенції 2014-2015).

Працював журналістом культурно-політичного журналу для українців в Чеській Республіці "Пороги" і науковим співробітником Національної бібліотеки Чеської Республіки -- Слов'янської бібліотеки.

Член ВУТ "Просвіта" ім. Т. Шевченка, Спілки чеських бібліофілів, Союзу чеських філателістів та ін.

Автор, упорядник та перекладач з чеської на українську мову книг "Повертаючись на старину" (2014 р.), "Страчене кохання" (2015 р.), "Погода совісті" (2016 р.), "Погром проти українців в Польщі" (2017 р.), "Зродився він Великої години" (2017 р.) та "Душа" (2018 р.).

При використанні матеріалів веб-сайту Товариства "ОЗУ" в Празі (ЧР) посилання на веб-сайт нашої організації обов'язкове

Товариство "ОЗУ" в Празі (ЧР), 2016-2018